
Fundacja C.E.L. ruszyła z kolejną edycją programu pomocy psychologicznej dla Młodych Dorosłych „Żeby chciało się chcieć”! Z programu mogą korzystać osoby w wieku 20-26/28 lat eksperymentujących ze środkami psychoaktywnymi i ich bliskich. W ofercie spotkania indywidualne i grupowe.
„Żeby chciało się chcieć”
„Żeby chciało się chcieć” Program Rozwoju Umiejętności Życiowych dla Młodych Dorosłych Osób i ich Bliskich to program oddziaływań psychologicznych motywujący do świadomego wybierania zdrowego modelu życia i efektywnych strategii działania bez używek. Jest on też pomostem ułatwiającym powrót do codziennego życia osobom, które znalazły się na krawędzi ryzykownych wyborów.
Oferta dotyczy mieszkańców Warszawy oraz ich bliskich. Udział w zajęciach jest nieodpłatny.
Spotkania indywidulane – to krótkie interwencje (do 4 spotkań) wtedy, kiedy pojawia się konkretna sprawa. Możliwych jest też kilka do kilkunastu spotkań, jeśli zgubił się sens i wiara w możliwość zmiany. Spotkania tetTo wsparcie w samodzielnym i niezależnym budowaniu własnego życia, a także pomoc w opracowaniu strategii efektywnego działania na dziś, jutro i potem.
Żeby chciało się chcieć – to trzymiesięczny cykl spotkań grupowych dla Młodych Osób zainteresowanych poszerzaniem umiejętności sprawnego zarządzania sobą. To rozwijanie umiejętności rozpoznawania na co mam wpływ, a na co nie. Młodzi uczą się budowania poczucia własnej wartości w oparciu o swoje zasoby, lepszego rozumienia związków przyczynowo-skutkowych oraz rozpoznawania i eliminowania działań zastępczych utrudniających realizację własnych pragnień i marzeń.
Zarówno w trakcie spotkań indywidualnych jak i grupowych eksperci pomagają w pokonaniu własnych ograniczeń i kryzysów oraz w radzeniu sobie z problemami, wyzwaniami i zmianami w życiu codziennym. Uczą takich metod/sposobów wprowadzania zmian, które aktywizują i angażują, budowania efektywnych strategii działania oraz podnoszenia jakości swojego życia. Program skupia się na promowaniu pozytywnych wzorów funkcjonowania w relacjach i w zadaniach. Także na rozwijaniu umiejętności potrzebnych do bycia OK wobec siebie i wobec bliskich. Dzięki temu młodzi ludzie mogą nauczyć się, jak radzić sobie z życiem bez używania substancji psychoaktywnych.
Jak się zapisać
Zajęcia rozpoczną się, gdy wszystkie miejsca będą zapełnione. Planowana data rozpoczęcia to 31 marca 2025 r. Spotkania potrwają najpóźniej do przełomu czerwca i lipca 2025 r. i będą odbywać się raz w tygodniu w poniedziałki 17:00-20/20:30. Planowne są również 2 spotkania sobotnie (10:00-18:00).
Zapisy: telefon do Biura Fundacji C.E.L. 508-797-177 dostępny w poniedziałki oraz środy w godz. 15.00-18.00.
Spotkania grupowe realizowane są w ramach zadania: Rozwój oferty dla mieszkańców m.st. Warszawy w zakresie wsparcia, profilaktyki wskazującej i selektywnej, działań postrehabilitacyjnych i readaptacyjnych w obszarze przeciwdziałania narkomanii „Żeby chciało się chcieć” Program Rozwoju Umiejętności Życiowych dla Młodych Dorosłych Osób i ich Bliskich.
Mogą Cię zainteresować:

Dodaj komentarz