Skip to main content

Bezpłatne wsparcie dla młodych dorosłych eksperymentujących z substancjami i ich bliskich. Ostatnie wolne miejsca!

Grupa młodych ludzi w podskoku na tle nieba
4 marca 2025

Fundacja C.E.L. ruszyła z kolejną edycją programu pomocy psychologicznej dla Młodych Dorosłych „Żeby chciało się chcieć”! Z programu mogą korzystać osoby w wieku 20-26/28 lat eksperymentujących ze środkami psychoaktywnymi i ich bliskich. W ofercie spotkania indywidualne i grupowe.

„Żeby chciało się chcieć”

„Żeby chciało się chcieć” Program Rozwoju Umiejętności Życiowych dla Młodych Dorosłych Osób i ich Bliskich to program oddziaływań psychologicznych motywujący do świadomego wybierania zdrowego modelu życia i efektywnych strategii działania bez używek. Jest on też pomostem ułatwiającym powrót do codziennego życia osobom, które znalazły się na krawędzi ryzykownych wyborów.

Oferta dotyczy mieszkańców Warszawy oraz ich bliskich. Udział w zajęciach jest nieodpłatny.

Spotkania indywidulane – to krótkie interwencje (do 4 spotkań) wtedy, kiedy pojawia się konkretna sprawa. Możliwych jest też kilka do kilkunastu spotkań, jeśli zgubił się sens i wiara w możliwość zmiany. Spotkania tetTo wsparcie w samodzielnym i niezależnym budowaniu własnego życia, a także pomoc w opracowaniu strategii efektywnego działania na dziś, jutro i potem.

Żeby chciało się chcieć – to trzymiesięczny cykl spotkań grupowych dla Młodych Osób zainteresowanych poszerzaniem umiejętności sprawnego zarządzania sobą. To rozwijanie umiejętności rozpoznawania na co mam wpływ, a na co nie. Młodzi uczą się budowania poczucia własnej wartości w oparciu o swoje zasoby, lepszego rozumienia związków przyczynowo-skutkowych oraz rozpoznawania i eliminowania działań zastępczych utrudniających realizację własnych pragnień i marzeń.

Zarówno w trakcie spotkań indywidualnych jak i grupowych eksperci pomagają w pokonaniu własnych ograniczeń i kryzysów oraz w radzeniu sobie z problemami, wyzwaniami i zmianami w życiu codziennym. Uczą takich metod/sposobów wprowadzania zmian, które aktywizują i angażują, budowania efektywnych strategii działania oraz podnoszenia jakości swojego życia. Program skupia się na promowaniu pozytywnych wzorów funkcjonowania w relacjach i w zadaniach. Także na rozwijaniu umiejętności potrzebnych do bycia OK wobec siebie i wobec bliskich. Dzięki temu młodzi ludzie mogą nauczyć się, jak radzić sobie z życiem bez używania substancji psychoaktywnych.

Jak się zapisać

Zajęcia rozpoczną się, gdy wszystkie miejsca będą zapełnione. Planowana data rozpoczęcia to 31 marca 2025 r. Spotkania potrwają najpóźniej do przełomu czerwca i lipca 2025 r. i będą odbywać się raz w tygodniu w poniedziałki 17:00-20/20:30. Planowne są również 2 spotkania sobotnie (10:00-18:00).

Zapisy: telefon do Biura Fundacji C.E.L. 508-797-177 dostępny w poniedziałki oraz środy w godz. 15.00-18.00.

Spotkania grupowe realizowane są w ramach zadania: Rozwój oferty dla mieszkańców m.st. Warszawy w zakresie wsparcia, profilaktyki wskazującej i selektywnej, działań postrehabilitacyjnych i readaptacyjnych w obszarze przeciwdziałania narkomanii „Żeby chciało się chcieć” Program Rozwoju Umiejętności Życiowych dla Młodych Dorosłych Osób i ich Bliskich.

Zostaw swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować:

Grupa młodych ludzi w podskoku na tle nieba

Bezpłatne wsparcie dla młodych dorosłych eksperymentujących z substancjami i ich bliskich. Ostatnie wolne miejsca!

Grupa dzieci ze smartfonami na tle jasnej ściany

„Loguj się z głową”. Program dla szkół Fundacji Dzieci Rodzice Szkoła

Chłopiec i dziewczynka siedzą przed komputerem w szkole

Fundacja DRS zaprasza szkoły do programu „Wspólne kroki w Cyberświecie”

Postacie rodziny trzymającej się za ręce wycięte z papieru na tle czerwonego serca

Fundacja DRS: bezpłatne warsztaty dla rodziców już od kwietnia

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.